REALIZACJA: 1-3 DNI ROBOCZE   |   DARMOWA WYSYŁKA PRZY ZAKUPACH POWYŻEJ 299ZŁ
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Chmura tagów

Zmotywować się bardziej

Zmotywować się bardziej

Zmotywować się bardziej

Jeszcze chwila, a obsypiemy się brokatem i zanurzymy usta w szampanie. Głośno będziemy liczyć sekundy dzielące nas od godziny Zero. Potem podekscytowani krzykniemy Happy New Year lub zatracimy się w namiętnym pocałunku. I tak, w huku petard i deszczu fajerwerków, znajdziemy się w zupełnie nowym roku.

 

Jaki będzie? Pełen miłości, zrealizowanych marzeń, zażegnanych konfliktów, obfitujący w nowe  wyzwania i doświadczenia… Ilu wznoszących toast za Nowy Rok, tyle noworocznych postanowień. Każdego kusi biel kartki nowo otwartego kalendarza, możliwość uczynienia tych 12 miesięcy czasem samych dobrych chwil. Ulegamy tej magii początku i składamy sami przed sobą obietnice. A potem … wychodzi jak zwykle.

 

Będziemy rzucali palenie (ale to dopiero jutro), tracili kilogramy (od poniedziałku, ktoś przecież musi zjeść to ciasto), uczyli się języków obcych (w wakacje, może…)  i czytali przynajmniej jedną książkę tygodniowo ( kto to widział, by biblioteka była zamknięta w niedzielę!). Zakochamy się, zbijemy fortunę, osiągniemy spektakularny sukces.

Albo totalną klapę. Zwłaszcza w kwestii realizacji noworocznych postanowień. Co zrobić, by znów nie zmarnował się karnet na siłownię, a palony papieros był naprawdę tym ostatnim? Podpowiadamy.

 

Noworoczne postanowienia to nie lista zakupów. Nie wypisuj wszystkiego, czego trzeba Ci, byś czuł się w pełni szczęśliwy. Wynotuj tylko to, co naprawdę oddala Cię od tego stanu. Tylko to, co naprawdę możesz zmienić. Inaczej będziesz się frustrował. A podsumowanie roku znów wypadnie bladziutko.

 

Dokonaj dokładnej analizy każdego z wypisanych celów i rozpisz go na etapy. Niech osiąganie każdego z nich będzie małą okazją do świętowania. Bądź dla siebie dobry i ciesz się każdym zrealizowanym przez siebie planem. Unikaj wymówek i określeń typu „kiedyś, za jakiś czas, niedługo”. Zaprzyjaźnij się z terminarzem. I słowem deadline.

Nie próbuj być mistrzem wieloboju. Urzeczywistniaj swoje cele krok po kroku, wkładając całą energię w realizację jednego zadania. Zacznij od tego najprzyjemniejszego, niewielkiego, które nie przygniecie Cię swoim ciężarem i nie sprawi, że Twój entuzjazm przerodzi się w rozgoryczenie.

A najlepiej nie postanawiaj, tylko...decyduj. Dużo trudniej jest się wycofać, gdy ma się świadomość, że klamka zapadła, a słowo się rzekło. Podjęte świadomie decyzje nakładają na nas wewnętrzny obowiązek realizacji, publiczna deklaracja działa mobilizująco. Mów zatem  głośno o swoich decyzjach.

Nie wpędzaj się w poczucie winy, gdy coś pójdzie nie tak. Staraj się każdą porażkę przekuć na pozytywne doświadczenie. Działaj stopniowo, daj sobie czas, wierz we własne siły. I ciągle próbuj być coraz lepszą wersją siebie.

 

 

 

 

Waluty
Newsletter
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach oraz promocjach w naszym sklepie? Podaj swój adres e-mail i złap 10% rabatu na zakupy!
Submit
do góry
Posterilla
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium